Radikální úspory při vytápění domova peletami

Rostoucí zájem o biopaliva je jedním ze znaků současné doby, jelikož jsou v nich skryty zajímavé úspory. A také není žádným překvapením, že i pelety, velice účinné fytopalivo, zažívají velký růst v oblibě mnohých rodin. Nikdo se však nemůže divit, jelikož topení s peletami je nejen vysoce ekologické, ale i skutečně finančně výhodné a oproti krbu nebo klasickým krbovým kamnům bezprašné bez úniků kouře do místnosti.

Preferujete raději plyn či elektřinu?

Mnozí lidé nemají žádný zájem přejít na jiný druh vytápění svého obydlí. Není se čemu divit, jelikož náklady za současný zdroj vytápění – krbová kamna na pelety, také jistě nepatří mezi nízké. A to ať máme na mysli vytápění pomocí plynu či elektřiny. Není však možné zapomínat ani na náklady na topení. Zajímají-li Vás úspory pro Vaši domácnost, určitě se ještě více obeznamte s peletami a jejich spalováním v kotli na pelety, který je umístěn v obývacím pokoji.

Úspory s peletami

O kolik tedy může být výhodnější výtop peletami?  Tato čísla jsou více než zajímavá. Podle zkušeností odborníků z Ecoflame.cz se mohou úspory na výtop s peletami blížit k velice zajímavým 50% oproti plynu. Což není žádné nezanedbatelné číslo. A vzhledem k vysokým cenám elektřiny lze odhadnout, že i u elektřiny se úspory budou pohybovat na podobně vysokém procentu. Naši zákazníci v minulých sezonách protopily i s ohřevem teplé užitkové vody :

Klasický dům 2,5 – 3 tuny pelet

Klasický dům zateplený 2 tuny

Nízkoenergetický dům 1 400 kg

Pasivní dům 750 kg 

Výhody a

Brzká návratnost investice

Již jste přemýšleli nad jinými možnostmi vytápění Vašeho domova? A přemýšleli i o možnostech výtopu, kdy se Vám investice se Vám vrátí od 3 do 7 let? Není-li Vám lhostejná ekonomická situace Vaší domácnosti, více informací o peletách naleznete na www.Ecoflame.cz.